O nás

Útulok pre psíkov v Michalovciach zabezpečuje komplexnú starostlivosť pre odchytené psy, ktoré sú opustené, túlavé a týrané na území mesta Michalovce. Zároveň im naša organizácia vyhľadáva nové vhodné domovy a tiež aktívne vystupujeme za práva zvierat. Naše centrum, je nezisková organizácia, fungujúca z finančných, ale aj materiálnych darov. Vďaka týmto darom a nášmu úsiliu sa snažíme vytvárať čo najlepšie podmienky pre zvieratá, ktoré boli odvrhnuté, vyhodené na ulicu a vo veľkej miere kruto týrané. Ročne zachraňujeme veľa psov vo veľmi zlom stave – opustené, podvyživené, zranené, bez búdy, vody, s obojkami vrastenými do kože… Každý z nich má iný príbeh, ale každý z nich môže dostať novú šancu na život. Zachránený psík nevyhnutne potrebuje veterinárnu starostlivosť, stravu, lieky, ale aj mnoho iných vecí potrebných na chod útulku, kde je dočasne umiestnený kým sa mu nájde nový vhodný domov. Opustené a kruto týrané zvieratá potrebujú denne pomoc nás všetkých. Aj vy môžete pomôcť! Súčasťou našej práce je dennodenná prosba o podporu, vďaka ktorej môžeme vykonávať našu činnosť.

Ako nám môžete pomôcť:

– finančný dar, ktorý je nevyhnutný na veterinárne ošetrenie a celkový chod útulku (verejné zbierky, darovanie 2 % z daní)

– krmivom – konzervy, granule (pre šteniatka a dospelých psov)

– obojkami, vodítkami – antiparazitnými obojkami a pipetami pre psov, odčervovacími tabletkami a pastami pre psov

– dezinfekčnými prostriedkami (Savo, Virkon) – búdami, dekami, plachtami, uterákmi, miskami, vedrami

– brigádnicky – pomoc s prevozmi, čistenie kotercov, fotenie a venčenie psíkov v útulku

ZA AKÚKOĽVEK POMOC VÁM ĎAKUJEME!

ADOPCIA: Adopcia psíka z útulku je jednoduchá:

1. Výber psíka

2. Spísanie adopčnej zmluvy

3. Uhradenie adopčného poplatku vo výške 50,- eur

Tento poplatok pokrýva časť nákladov vynaložených na odchyt psíka, veterinárne ošetrenie, a to odčervenie, odblšenie, očkovanie, čipovanie, vystavenie preukazu a v prípade dospelého psíka či feny aj kastráciu alebo sterilizáciu. 4. Prevzatie psíka. Každý Michalovčan, ktorý si adoptuje psíka z mestského útulku v Michalovciach, je natrvalo oslobodený od platenia dane za psa. Nárok na oslobodenie od dane za psa si daňovník uplatňuje pri prihlásení psa do evidencie podaním priznania v zmysle zákona a po predložení dokladu o osvojení psa z útulku.